Prvi dan susreta, u srijedu 20. svibnja, organiziran je posjet samostanu Guča Gora i župnoj crkvi u Novoj Biloj. U večernjim satima učenici su smješteni u obitelji domaćina.
Drugoga dana, u četvrtak 21. svibnja, učenici su u jutarnjim satima sudjelovali na nastavi i pripremama za priredbu koja je održana u 12 sati. Nakon toga održane su radionice u školi. Radionicu u odjelu 3.a vodila je Irena Skopljak Barić, dok je radionicu u 5. razredu vodila učiteljica razredne nastave Željka Šoštarčić. U poslijepodnevnim satima učenici su posjetili Osmicu u Vitezu, spomen-obilježje posvećeno osmero djece poginule 10. lipnja 1993. godine u Vitezu, gdje ih je primio Ivan Garić. Večer je završila smještajem u obiteljima te koncertom u organizaciji Hrvatskog kulturnog centra.
Trećeg dana, u petak 22. svibnja, organiziran je posjet Katoličkom školskom centru „Petar Barbarić“ Travnik, Starom gradu u Travniku te rodnoj kući Ive Andrića, nakon čega je uslijedilo druženje uz nezaobilazne ćevapćiće i povratak gostiju.
Projekt međunarodne suradnje ovih dviju škola započeo je 2018. godine, kada je potpisana Povelja o suradnji.


Ostale fotografije pogledajte OVDJE