.

Pobjeda RK Vitez u Čitluku

14 Prosinac 2015

Rukometaši Viteza slavili su svoju treću pobjedu protiv HRK Međugorje u Čitluku.

U odličnoj utakmici viđeno je mnogo lijepih poteza i golova. Na otvaranju utakmice bolji su bili domaćini, te konstantno držali prednost od dva gola. Međutim u 20. minuti Vitežani izjednačuju, te odlazi u vodstvo. Do kraja poluvremena gosti na ovoj utakmici su povećali prednost, te je ista iznosila 14-18.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze naši momci, te na krilima fantastičnog Livančića povećava prednost koja je u jednom momentu iznosila čak 11 golova razlike. Do kraja utakmice trener Blaž je u igru uveo i mlađe igrače, a utakmica je dobivena prvenstveno zbog odlične odbrane, ali i veoma smirenog i organizovanog napada. Rezultat na kraju utakmice je glasio 29-34.

Igrač utakmice sasvim zasluženo bio je Franjo Livančić sa postignutih nevjerovatnih 15 pogodaka. U narednom kolu Vitežani dočekuju na svom parketu Slogu iz Uskoplja. /o.t./