.

Bh skijašica Muzaferija priredila senzaciju: Ostvarila 4. mjesto u Kran Montani!

17 Veljača 2024

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija napravila je veliki uspjeh u Svjetskom kupu.

Nakon jučerašnjeg 18. mjesta, ona je danas u Kran Montani došla do povijesnog 4. mjesta.

Prvi put je počela trku među 30 najboljih skijašica i ostvarila je rezultat 1:28:06.

Na prvoj poziciji je Marta Basino sa rezultatom 1:26:84, druga je Federika Brinjone, a treća Lara Gut-Behrami.

Ovo je najbolji rezultat u historiji bh. skijanja.

Nakon fantastične utrke, Muzaferija se oglasila i istakla kako je presretna.

- Upravo sam završila utrku u Krans Montani gdje sam završila na 4. mjestu , što je definitivno najbolji rezultat za mene i BiH. Stvarno sam presretna. Drago mi je da se napokon pokazalo da se dobro skijam, da mogu parirati najboljima. Danas je definitivno bilo jako blizu podijuma.

Nažalost, to sam izgubila u zadnjem dijelu staze, međutim, svejedno sam sretna i mislim da je ovo samo početak dobrih rezultata u mojoj karijeri i nadam se da će ovaj rezultat pomoći da se nešto promijeni u Bosni i Hercegovini po pitanju zimskih sportova i da će nas biti još više na startu. Hvala što navijate za mene i budite uz mene i sutra - rekla je Muzaferija.

Elvedina Muzaferija će sutra voziti utrku Super G-ja u Svjetskom kupu, također u Krans Montani, prenosi Dnevni avaz.